ردکردن این

قالب ریژه چیست؟

در این مقاله قصد داریم تا برای شما در مورد نوعی از قالب ها که در صنعت ساخت قطعات صنعتی از آنها بسیار استفاده ی شود مفاهیمی را توضیح دهیم نام این قالب ها، قالب ریژه است.

این موضوع بر همه گان کاملا آشکار است که زمانی که فلزات در حالت مذاب می باشند بهترین زمان برای شکل دادن به آنها است و عملا ما به کمک ذوب کردن و ریختن فلزات در داخل قالب ها می توانیم آنها به راحتی هرچه تمام به شکلی که مدنظرمان است در بیاوریم. قدمت این روش یعنی فرایند ریحته گری به بیش از ۴۰۰۰ سال پیش از میلاد مسیح باز می گردد.

در طول زمان با پیشرفت علم و بدست آوردن اکتشافات جدید روش های ریخته گری فلزات بسیار تغییر کرده است به شکلی که بر اساس شیوه کار و تجهیزاتی که مورد استفاده قرار می گیرد به سه گروه اصلی ریخته گری در قالب ماسه ای، ریخته گری در قالب فلزی و ریخته گری داینامیک تقسیم می شود.

در واقع روش ریخته گری در قالب های فلزی را با نام روش ریژ نام گذاری کرده اند و به کمک قالب های ریژ انجام می شود. این قالب های فلزی برای تولید قطعات صنعتی در تعداد بالا مورد استفاده قرار می گیرند . نکته ای در مورد این قالب ها باید به خاطر بسپارید این است که این قالب ها از چند قطعه فلزی ساخته شده اند و جنس ماهیچه های آنها از نوع فلز و در برخی مواقع غیر فلزی می باشند.

تکنولوژی ریژه ریزی چیست؟

قالب ریژه چیست؟
قالب ریژه چیست؟

در این تکنولوژی برای وارد کردن مواد مذاب به داخل قالب از از هیچ نیروی خارجی استفاده نمی شود و برای ورود مواد به داخل قالب از نیروی ثقل خود مواد مداب استفاده می شود. در این استفاده از این تکنولوژی ماهیچه های مورد استفاده در داخل قالب از جنس فلز و در برخی مواقع از مواد غیر فلزی استفاده می شود ولی ماهیچه های اصلی و ثابت همیشه از جنس فلز می باشند.

البته در این تکنولوژی ماهیچه های پیچیده تر را از جنس کچ و ماسه می سازنند تا بتوانند تغییراتی که می خواهند را بر آنها به راحتی اعمال کنند. این روش بر اساس اختلاف ارتفاعی که بین دهانه ی بارریزی و قالب وجود دارد انجام می پذیرد و باعث حرکت مواد مذاب می شود. پیش از بارریزی مذاب باید قالب ریژه گرم شود تا در ویسکوزیته مذاب تاثیر مخرب نداشته باشد.

 

در برخی از دستگاه های ریژه ریزی برای افزایش کیفیت محصول نهایی برای ریختن مواد مذاب به داخل قالب از سیسم گردان قالب استفاده می شود تا کیفیت محصول تهایی بالا رود.

نکته ای که در تولید قطعات باید به آن بسیار توجه کنید این است که در سرد شدن قطعات ، سرعت سرد شدن به قطعه به ضخامت و روش سرد کردن بسیار متفاوت می باشد.

پیشنهاد می کنیم مقاله های مربوط ساخت قطعه و CNC و همچنین مقاله مربوطه به فرزکاری را مطالعه کنید و در فرایند های تولید ابزارهای صنعتی  از نوکات این مقالات استفاده کنید.

ساخت قالب ریژه

برای ساخت قطعات به تعداد زیاد و کیفیت بالا آن هم به کمک قالب ریژه نیاز به صرف هزینه بالا و همچنین صرف زمان بسیار زیادی است. یادتان نرود استفاده از قالب ریژه نیاز به تخصص بالایی دارد به همین دلیل هم برای استفاده از این قالب ها باید از افراد متخصص و با تجربه بالا استفاده شود. طراحی و آماده سازی قالب ها با توجه به نیاز مشتری نیاز به صرف زمان بالایی دارد و در بین در برخی مواقه برای طراحی های مربوطه باید ماه ها زمان سپری کرد تا به نتیجه مطلوب دست یافت.

نکته ای که باید خیلی به آن دقت شود این می باشد که ساخت و تولید قالب ها باید با توجه به جنس محصول نهایی از قالب صورت گیرد. برای ساخت قالب های ریژه از چدن خاکستری، آلیاژهای چدن و فولاد ۱۰۲۰ استفاده می شود.

فرآیند کلی ریخته گری در قالب های ریژه

برای انجام فرایند ریخته گری در قالب های ریژه از قالب های فلزی استفاده می شود که همین امر انجام فرایند ریخته گری را بسیار حساس می کند . اگر در عنگام ریخته گری دقت کافی صرف نشود و این موضوع باعث آسیب رسیدن به قالب فلزی شود، محصول نهایی که بدست می آید دچار اشکال شده و عملا دیگر قابل استفاده نمی باشد.

اگر بخواهیم فراین کلی ساخت قطعات در قالب ریژه را برای شما بگویم این فرایند شامل ذوب کردن فلزات و آیاژهای مختلف و ریختن این مواد ذوب شده به داخل قالب و سپس سرد کردن قالب تا مواد مذاب شکل کلی قالب را به خود بگیرند.

در استفاده از این روش  مواردی در کیفیت محصول نخایی بسیار تاثیر دارند که از جمله آنها می توان به فاکتورهایی مانند دمای قالب، دمای مود مذاب، ضخامت و پوشش قالب ( زیرا در فرایند سرد شدن مواد مذاب تاثیر دارد ) و موارد دیگر.

مزایا و معایب تکنولوژی ریژه ریزی

درست کردن ابزارها به کمک این روش بسیار خوب می باشند زیرا در این قالب ها دارای اندازه های ثابت و زوایای ثابتی می باشند که همین موضوع باعث می شود ابزارها با دقت بسیار بالایی تولید شوند. و به دلیل این که قالب ها از جنس فولاد و یا آلیاژهایی می باشد که تحمل دمای بالا را دارند می توان برای تولید ابزارها در تعداد بالا از این روش استفاده کرد

این را باید دقت کنید که استفاده از تکنولوژی ریزه مانند سایر روش هایی که برای تولید قطعات صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد دارای محدودیت ها و معایبی نیز می باشد. کارفرماها باید از تمام این محدودیت ها، معایب و مزایای روش های مختلف تولید قطعات اطلاع داشته باشند تا بتوانند روش خوب و بصرفه ای برای تولید و ریخته گری قطعات انتخاب کنند

انتخاب جنس قالب ریژه

یکی از مواردی که در کیفیت محصول و ابزار تولید شده بسیار تاثیر دارد جنس قالبی است که ابزار در آن تولید می شود. پس باید به جنس قالبی که قرار است مواد مذاب در آن ریخته شود توجه کرد به طور کلی برای ساخت قالب ریژه باید به دمای مواد مذاب، ابعاد قطعا ای که باید تولید شود، تعداد ابزاری که کارفرما نیاز دارد و هزینه تولید هر ابزار دقت کرد.

تهیه شده توسط شرکت معجزه صنعت

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *