ردکردن این

ماشین کاری تخلیه الکتریکی چیست؟

در این مقاله قصد داریم تا در مورد یکی از روش های برش فلزات به نام ماشین کاری تخلیه الکتریکی با شما مطالبی را در میان گذاریم.

روش ماشین کاری تخلیه الکتریکی را با نام ماشین کاری فرسایش جرقه ای نیز یاد می شود. در این روش از جریان برق برای ایجاد حفره و برش بر روی قطعه مورد نظر استفاده می شود و این کار را بر پایه فرسایش فلزات به واسطه تخلیه جریان برق و ایجاد جرقه انجام می دهند.

همه ما در دوره ای دبیرستان خود در درس فیزیک این مطلب را خوانده ایم که هرگاه دو سیم هادی که دارای جریان برق می باشند را به یکدیگر نزدیک کنیم و با هم تماس دهیم با پدیده ای روبرو می شویم که به آن قوس الکتریکی گفته می شود . اگر شما از نزدیک به نقطه تماسی که این دو سیم با هم ارتباط برقرار کردند نگاهی بیندازید خواهید دید که بخش کوچکی از دو فلز فرسوده یا فرسایش شده که طی این عمل حفرهای کوچک به جای مانده است.

یک چنین فرایندی یعنی عمل فرسایش و ایجاد قوس الکتریکی از زمان اختراع برق شناخته شده بود ولی تا سالهای دهه ی ۱۹۴۰ این روش برای انجام تراشکاری و ماشینکاری مورد توجه قرار نگرفته بود . ولی با این حال فرایند ماشین کاری تخلیه الکترونیکی که به اختصار با آن EDM نیز گفته می شود در صنایع تولید قطعات فلزی جزوء یکی از مقبولترین و مهمترین فناوری های تولید قطعات فلزی محصوب می شود.

ماشین کاری تخلیه الکتریکی
ماشین کاری تخلیه الکتریکی

اساس کار ماشین کاری تخلیه الکترونیکی این است که این سیستم از یک فروم یا الکترود و قطعه ای که می خواهیم بر روی آن کار انجام دهیم تشکیل شده است که آن هم به یک منبع مستقیم جریان الکتریکی متصل می باشد و در یک سیال دی الکتریک قرار می گیرد. زمانی که اختلاف پتانسیل بین الکترود و قطعه کار به حد کافی برسد یک جرقه گذرا از طریق سیال تخلیه می شود و به این شکل مقدار کمی از فلز سطح کار برداشته می شود. این کار و تخلیه خازن با اهنگی بین ۵۰ و ۵۰۰KHz  و ولتاژی بین ۵۰ نت ۳۸۰ ولت با جریانی از ۰٫۱ آمپر تا ۵۰۰ آمپر به صورت مداوم انجام می شود تا قطع ار جایی که می خواهیم برش بخورد.

وظایف سیال دی الکتریک چیست؟

  • تا انجایی که پتانسیل به حد کافی زیاد نشده، به عنوان عایق الکتریکی عمل می کند.
  • به عنوان سیال شستشو دهنده عمل کند و نخاله ها را از بین ابزار و قطعه کار خارج کند.
  • محیط خنک کننده ای فراهم کند.

برای انجام  ماشین کاری تخلیه الکترونیکی قطعه ای که می خواهیم بر روی آن عمل جدا سازی را نجام دهیم در داخل سیال دی الکتریک که عایق می باشد بسته می شود و برای حرکت دادن آن از یک سیستم کنترل عددی استفاده می شود.

یادتان باشد تنظیم فاصله بین الکترود و قطعه کار در سیال دی الکتریک بسیار مهم است و باید به آن توجه خاص کرد.

از متداول ترین سیال های دی الکتریک در ماشین کاری تخلیه الکترونیکی استفاده می شود می توان به روغن های معدنی اشاره کرد، هر چند قیمت این مایعات بسیار بالا می باشد ولی تمیز کردن آنها کاری بسیار راحت و آسان می باشد زیرا دستگاه های ماشین کاری تخلیه الکترونیکی ب یک پمپ تخلیه مایع متصل است که عمل تخلیه سیال دی اکتریک را انجام می دهد.

الکترودها ها ماشین کاری تخلیه الکترونیکی چه هستند؟

الکترودهایی که برای ماشین کاری تخلیه الکترونیکی مورد استفاده قرار می گیرند معمولا از گرافیک ساخته می شوند، گرچه از موادی مانند برنج، مس و یا آلیاژهای مسی و تنگستن نیز برای این کار استفاده می شود. در این ماشین ها الکترود ها به روش های شکل دهی، ریخته گری، متالوژی پودر و ماشین کاری شکل داده می شوند.

یادتان باشد که سایدگی ابزار بسیار مهم است زیرا در شکل دادن قطعه کار دخالت دارد و اثر مستقیم می گذارد و همچنین این سایدگی به نقطه ذب ماده نیز بسیار مربوط می باشد. در چه نقطه ذوب ابزارهای که برای برش استفاده می کنیم پایین تر باشد این موضوع به آهنگ سایدگی تاثیر دارد و باعث بیشتر شدن آن می شود.

کاربردهای روش ماشین کاری تخلیه الکتریکی EDM :

می توان روش ماشین کاری تخلیه الکتریکی را برای هر ماده ای استفاده کرد به شرط آن که آن ماده از یک حداقل هدایت الکتریکی برخوردار باشد. از این روش می توان برای ساخت قالب های فولادی، ایجاد حفرهای کامل و دقیق، انجام سوراخ های بیار ریز و منیاتوری، ساخت ابزارهای مختلف برا تزریق در قالب ها، ریخته گری، آهنگری، فرم دادن و … استفده نمود. همچنین این روش این امکان را ایجاد می کند تا بتوان مواد با دوام تری برای ساخت قالب هایی مانند قالب کاربیدی و فولادی مورد استفاده قرار داد. از اولین کاربرد های اسپارک ها می توان به خارج نمودن قلاویز ها، مته ها، پیج ها، برقوها و پین ها اشاره کرد.

مزایای روش ماشین کاری EDM :

استفاده از ماشین کاری تخلیه الکتریکی مزایای زیادی دارد که در زیر به دو مورد از این مزایا اشاره می کنیم.

اول اینکه برای انجام ماشین کاری بر روی فلزات سخت روش های بسیار کمی وجود دارد و ارزان قیمت هم نیستند ولی به کمک ماشین کاری تخلیه الکتریکی می توان این قبیل فلزات سخت را به راحتی برش کاری کرد.

دوم آنکه در برخی مواقع ما نیاز داریم تا حفره ها و یا برآمدگی های نامتقارنی بر روی ابزار کار بوجود آوریم به کمک ماشین کاری تخلیه الکتریکی می توان به راحتی هر چه تمام تر می توان این برآمدگی ها و حفرهای غیر متقارن را ایجاد کرد.

معایب روش ماشین کاری تخلیه الکتریکی :

تا این جا از خوبی های این روش برای شما گفتیم حال بیاید با هم معایب استفاده از این روش را نیز بررسی کنیم.

از معایب این روش می توان به آلودگی محیط زیست به دلیل استفاده از مواد نفتی به عنوان مایع دی الکتیریک اشاره کرد همچنین سرعت پایین این روش از ماشین کاری ،قیمت بالای فرآیند نسبت به روشهای سنتی ،اپراتوری سخت آن از معمترین معایب استفاده از ماشین کاری تخلیه الکتریکی می باشد.

پیشنهاد می کنیم مقالات مربوط به ساخت قطعه، فرز کاری و دستگاه های سی ان سی را مطالعه کنید

تهیه شده توسط شرکت معجزه صنعت

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *