ردکردن این
  • خانه
  • مقاله
  • چه نکاتی در طراحی قطعات باید رعایت کنیم؟

چه نکاتی در طراحی قطعات باید رعایت کنیم؟

در این مقاله قصد داریم تا برای شما دوستان گرامی نکاتی در طراحی قطعات را بازگو کنیم تا به کمک آنها بتوانید قطعات دقیق تر با کیفیت بالا را طراحی و تولید کنید.

نکته مهم و اصلی که در طراحی قطهات باید به آنها توجه کنید این می باشد که ظراحی قطعات مکانیکی باید به شکلی صورت گیرد که مهار و بستن آنها در دستگاه تراش کاری به راحتی صورت گیرد. از دیگر که باید به آن توجه ویژه ای داشته باشید اجتناب از تشکیل گوشه تیز می باشد زیرا این مورد این مورد احتمال این که ابزار تراشکاری شکسته شود را بسیار افزایش می دهد. و همچنین از برش های ناگهانی در برین و قطعه قطعه کردن بسیار پرهیز کنید زیرا این کار اثر بسیار زیادی در کاهش عمر ابزارهای تولید شده دارند.

انتهای سوراخ کور

در طراحی قطعه هایی که دارای سوراخ می باشند یادتان باشد که خلاصی لاز م برای ابزارهایی که در آن سوراخ ها قرار می گیرند را قرار دهید زیرا این کار باعث می شود انجام عملیات های بعدی مانند هونینگ , بورینگ , برقوکاری و سنگ زنی بسیار راحت تر و همچنین ساده تر شود و به همین شکل هزینه تولیدی نیز بسیار کاهش یابد.

توصیه می شود که در فرایند طراحی مقدار خلاصی انتهای سوراخ برابر یا بزرگتر از ۳ درصد قطر سوراخ در نظر گرفته شود.

طراحی جای خار

طراحی قطعات
طراحی قطعات

در طراحی قطعات خار دار جای خار را باید به گونه ای طراحی کرد که انتهای آن فیلت خورده باشد. در واقع جای این باید به وسیله ی ماشین های فرز و تیغه فرزهای انگشتی ماشین کاری شوند تا به مکم این دستگاه ها لبه های فلت خورده خار به درستی و با دقت بالا در جای خار ایجاد شده قرار گیرند.

نکته این قسمت این می باشد که قطر تیغ فرزی که مورد استفاده قرار می گیرد باید برابر یا حداقل کمی کوچکتر از جای خاری باشد که داریم بوجود می آوریم. باید دقت نمود که اگر شعاع فیلت انتهای جای خار برابر شعاع تیغه فرز باشد ,سرعت ماشینکاری جای خار بیشتر شده و در نتیجه زمان آن کاهش می یابد.

 

قطعات مدور نازک و بلند

اگر ما در حال تهیه قطعات نازک برای کارمان هستیم توصیه ای که ما برای شما داریم این است که در انتهای آزاد قطعه قسمتی را جهت قرار گیری مرغک ماشین تراش ایجاد کنی. زیرا در صورتی که به این نکته توجه نکنید و قطعه را در سمت آزاد مهار نکنید، قطعه های که بر روی کار داریم انجام می دهیم تحت فشار زیادی قرار می گیرد و این موضوع باعث شده تا قطعه کار خم شده و عملا از حالت استوانه ای که داشته است خارج شود. و از آن گزشته ممکن است قطعه کار در سمت سه نظام دستگاه شل شده و با جدا شدن آن, حادثه و آسیب ایجاد شود.

اگر نظر ما را بخواهید بهتر است در طراحی هایی که انجام می دهید، قطعات را به گونه ای طراحی کنید که نیاز به بستن آنها در مرغک تراشکاری نباشد. به همین منظور توصیه می شود که طراحی قطعات تراشکاری به صورتی انجام شود که نسبت طول کلی قطعه به حداقل قطر آن کمتر یا برابر ۸ در نظر گرفته شود .

حداقل شعاع گوشه داخلی

همیشه توصیه ای که به همگان می کنیم این است که از ایجاد گوشه ای تند در طراحی خود اجتباب کنید و شعاع گوشه ها را به اندازه ای بزگ در نظر بگیرید که ازار با شعاع بزرگ نیز بتوانند به راحتی آنها را تراش و یا برش دهند زیرا ابزارهای با شعاع بزرگ, کمتر از سایر تیغه های تراشکاری مستعد شکستن می باشند.

در ساخت قطعات یکی از مواردی که که مشخص کننده ی نوع تیغه ی مورد استفاده می باشد در واقع حداقل شعاع در گوشه های داخلی قطعه می باشد.

خلاصی قطر خارجی

برای ماشین کاری نرم و راحت تر قطعات صنعتی یکی از کارهایی که می توان انجام داد گرفتن خلاصی در قطر خارجی پروفایل تراشکاری می باشد. طراحی پروفایل قطعات برای برش کاری باید به شکلی باشد که ابزار تراش و برش بتوانند به راحتی داخل آن حرکت کنند و نیاز نباشد برای هر حرکتی ابزارها را تعویض کرد و یا به عبارت دیگه می تواند گفت که به حداقل تعویض قطعات تراشکاری بتوان تراش را به راحتی انجام داد زیرا برای تراشیدن شیارهایی که شیب بسیار تندی دارند نمی توان در یک مرحله عمل تراشکاری را انجام داد و نیاز به تعویز چند باره قطعات تراشکاری می باشد.  در دلیل هم ,پروفایل هایی که دارای سطوحی با شیب حداکثر ۵۸ درجه نسبت به محور قطعه کار هستند را می توان براحتی تراشکاری نمود.

شیارهای طولی متقارن

پیشنهاد می شود تقارن بین شیارهای محوری و جای خارها وجود داشته باشد البته نسبت به حول محور دوران. اگر یک چنین تقارنی را در طراحی های قطعات رعایت نکنیم باعت بوجود آمدن مشکلات در زمان منتاژ و کوپل شدن قطعات می شود.

در دنیای امروزه تولید ماشین الات جدید با هدف همواره با صرفه جویی در زمان و هزینهی تمام شده تولید دستگاه بوده است.به همین دلیل هم صنعت گران و مهندسان همواره بر آن بوده انید تا رویکرد مبتکرانه و راه حل های جدیدی خلق دستگاه های جدید و فرایندهای طراحی بهینه شده ابداع کنند تا بهترین و بهینه ترین ابزارها را بتوانند تولید کنند. یکی از این ابزارهای که در چند سال اخیر در راستای همین اهداف ساخته شده است دستگاه پرتابل می باشد. این گونه ماشین ها بیشتر برای فرایندهای و کارهای ماشین کاری در ابعاد بسیار بزرگ انجام می شود در واقع از این گونه ابزار جدید بیشتر برای طراحی هایی استفاده می شود که حمل آن قطعات بسیار پیچیده و سختی می باشد. از جمله مزیت استفاده از این گونه دستگاه های جدید این می باشد که می توان ابزار را در همان محل مورد استفاده تولید کرد بدون نیاز به مونتاژ قطعات .البته قطعات بزرگ نیاز به حمل و نقل تا محل مورد استفاده دارند.

پیشنهاد می کنیم آموزش بیشتر مقاله های مربوط ساخت قطعه و CNC و همچنین مقاله مربوطه به فرزکاری را مطالعه کنید.

تهیه شده توسط شرکت معجزه صنعت

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *