ردکردن این

تراشکاری قطعات خودرو

تراشکاری قطعات خودرو برای صاحبان کسب و کارها که در صنعت خودرو کار می کنند بسیار با اهمیت است زیرا اگر قطعات به درستی ساخته نشوند می توانند در آینده منجرب به ایجاد حادثه هایی شوند که جبران ناپذیر مب باید. در این مقاله در مورد تراشکاری و اصول ساخت قطعات برای شما مطالبی بازگو می شود.

در مقدمه اجازه بدید کمی در مورد صنعت تراشکاری برایتان مطالبی بازگو کنیم.

در واقع تراشکاری به معنی براده برداری از سطح قطعات فلزی به کمک تیغه های برش می باشد. در قدیم برای تراشکاری قطعات خودرو و ساخت آنها از دستگاه تراشکاری دستی استفاده می شده که که نیاز بود ب صورت دائم زیر نظر یک نفر باشد و لی امروزه به جای دستگاه تراشکاری سنتی از ماشین تراشکاری صنعتی و پیشرفته استفاده می کنند که دیگر نیاز نیست که افراد به صورت دائمی آنها را زیر نظر بگیرنند.

در استفاده از این روش فلزات که اصولا مورد استفاده قرار می گیرند به شکل استوانه ای می باشند زیرا انجام فعالیت های براده برداری بر روی این اشکال بسیار راحت تر و بهینه تر می باشد ولی با این حال قطعات در اشکال مختلف مانند مکعب مستطیل نیز مورد استفاده قرار می گیرد. در این دستگاه ها قطعه کار به صورت ثابت قرار می گیرد و تیغه ها با قدرت و سرعت ثابت شروع به حرکت کردن می کنند و به این شکل عمل برش انجام می شود. در هنگام برش باید حتما به ثابت بودن سرعت و ثابت بودن قدرت دستگاه توجه کنیم تا بتوانیم قطعه یک دست صاف و ب کیفیتی بدست آوریم

دستگاه هایی که برای تراشکاری قطعات خودرو مورد استفاده قرار می گیرند می توانند قطعه کار را بر روی خط صاف و یا در راستای محنی ها و زوایا حرکت دهند تا آن شکلی که مد نظر می باشد به قطعه داده شود.

در صنعت تراشکاری قطعات خودرو اصطلاح تراشکاری را برای تراشکاری سطح خارجی قطعات مورد استفاده قرار می دهند و برای قطعاتی که سطح داخلی آنها باید تراشیده شوند از اصطلاح بوزینگ استفاده می شود

همان طور که قبلا هم اشاره کردم در قدیم برای تراشکاری قطعات و ساخت قطعات از دستگاه تراشکاری دستی استفاده می شد مشکلی که این دستگاهها داشتند این بود که یک اپراتور باید به صورت دائم آن دستگاهها را چک می کرد تا یک موقع کیفیت کار خراب نشود عاوه بر این سرعت کار این دستگاه ها بسیار پایین بود و نمی شد از این دستگاه ها برای ساخت قطعات با دقت بالا استفاده کرد ولی امروزه از دستگاه های تراش اتوماتیک استفاده می شود که به وسیله کامپیوتر کنرل می شود. مزیت این دستگاه ها نسبت به نمونه قبلی این است که دیگر نیاز نیست کخ اوپراتور به صورت دائمی این دستگاه ها را مورد بررسی قرار بدهد و به خاطر این که از هوش مصنوعی و کامپیوتر برای کنرل سرعت و عمق تراش استفده می شود می توان از این دستگا ها برای تراشکاری قطعات خودرو با کیفیت بالا و دقت زیاد استفاده کرد

د رزیر برخی از فرایند های مختلف تراشکاری را با هم بررسی می کنیم.

پیشنهاد می شود مقاله مربوط به سفارش تراشکاری صنعتی را مطالعه بفرمایید

روتراشی در تراشکاری قطعات خودرو

یکی از ابتدایی تین روش های و عملاتی که برای ساخت قطعات مورد استفاده می باشد روتراشی است . در این روش قطعه ای که عمل براده برداری از روی آن قرار است انجام شود به دور محور گردانی شروع به چرخش می کند در حالی که تیغه ها طابت بوده و فقط در جهت افتی شروع به حرکت می کنند. این فرایند را برای برش در سطح داخلی و هم سطح خارجی نمونه کار می توان استفاده کرد.  قطعه مورد تراشکاری عموماً قطعه‌کاری است که تحت عملیات‌های ریخته‌گری، آهنگری، اکستروژن تولید می شود.

شیار تراشی

فراید استفاده از این روش به این گونه است که قلمی که عمل برش را انجام می دهد در راستای شعاع قطعه به آرامی به داخل قطعه نفوذ کرده سپس شیاری برابر با پهنای قلم برروی سطح خارجی قطعه ای که به شکل استوانه ای می باشد ایجاد می کند.

پیشانی تراشی

از این روش برای ایجاد سطح صاف بر روی ابتدا یا انتهای کار استفاده می وشد . فرایند استفاده از این روش این گونه می باشد که یکه ابزار برش با حرکت بر روی قطعه کار در شعاع نمونه، تراش را انجام می دهد تا به این شکل سطح صافی را بر روی پیشانی قطعه ایجاد کند.

نکته: پیشانی قطعه قسمت های اتدایی و انتهایی نمونه کار گفته می شود.

عملیات بورینگ برای تراشکاری قطعات خودرو

از این عملیات برای افزایش عمق سوراخی که قبلا بر روی نمونه کار ایجاد شده است استفاده می شود. فرایند کار این روش این گونه است که یک ابزار برشی به صورت افقی وارد سوراخی که قبلا برروی نمونه کار ایجاد شده می وشد و با برش دیواره های سوراخ قطر آن سوراخ را بیشت می کند. فرایند تراشکاری که در این قسمت استفاده می شود را بورینگ گویند یعنی تراشکاری داخل قطعه. ابزار مورد استفاده در این روش تک نقطه ای بوده و دارای سر قابل تنظیم می باشد تا به این شکل بتوان قطر سوراخ را با دقت الا افزایش داد. از این روش معولا بعد از عملیات سوراخ زنی برروی قطعه کار استفاده می وشد و برای رسیدن به ابعاد دقیق استفاده می شود. برای افزایش قطر سوراخ خایی که در فرایند تراشکاری قطعات خودرو ایجاد می شوند از این روش استفاده می شود.

برقو کاری

برقو کاری هم مانند روش قبلی برای افزایش قطر سوراخ از قبل ایجاده شده بر روی نمونه کار انجام می شود . روش کار به این صورت است که یک برقو  که کار افزایش قطر را انجام می دهد از انتهای نمونه کار وارد می وشد و فرایند افزایش قطر را انجام می دهد. تفاوت ایتفاده از این روش با روش قبلی در این است که یک برقو معمولا خجم بسیار کمی از نمونه کار را بر می دارد و معمولا برای ایجاد سوراخ هایی با ابعاد بسیار دقیق و نرم مورد استفاده قرار می گیرد. بریا تراشکاری قطعات خودرو که سیار دقیق می باشند از این روش استفاده می شود .

برای کسب اطلاعات بیشتر مقالات مربوط به ساخت قطعات تراشکاری و فرزکاری  را مطالعه کنید

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *