ردکردن این

ساخت قطعه و اصول صنعت تراشکاری در چیست؟

در این مقاله قصد داریم تا با شما در باب اصول ساخت قطعات صنعتی در صنعت تراشکاری و ساخت قطعه صحبت کنیم و این که چطور می شود یک تراشکار حرفه ای در صنعت ساخت قطعات شد و اصول تراشکاری انواع آلیاژ ها را فرا بگیرید.

قطعات تراشکاری دارای مقاطع مختلفی از قبیل مقاطع میله ای ساده یا غیره ساده، میله های پیچ شده، پولک ها، بوش ها و … می باشد. این قطعات در واقع قطعات اصلی ماشین ها، دستگاه ها و به طور کلی ابزار فنی می باشند که برای بوجود آمدن دستگاه های مختلف بسیار مهم و حیاتی هستند. برای تراشکاری انواع آلیاژ باید به مقطع شمش مورد نظرمان بسیار دقت کنیم زیرا این دقت در این موضوع در سرعت کار و همچنین کیفیت کار نهایی بسیار تاثیر دارد.

همچنین می توان گفت که در صنعت تراشکاری و ساخت قطعه ابزارهایی مانند: تیغه های فرز، مته ها ، برقوها و … ساخته می شوند . این ابزارها دارای مقاطع گرد بوده .

در این صنعت یعنی تراشکاری انواع آلیاژ و ساخت قطعه از آلیاژهای مختلفی مانند فولاد، چدن، برنز، مس، فلزات سنگین و … برای ساخت قطعات استفاده می شود که در به کار بردن این آلیاژها بسیار مهم می باشد که از چه آلیاژی برای ساخت چه قطعاتی استفاده می شود. زیرا بسیار اهمیت دارد میزان سختی آلیاژ بکار رفته و همچنین درجه ذوب آلیاژ زیرا این دو موضوع می تواند یک پروژه ی چند میلیاردی را به طور کلی از بین ببرد و یا باعث موفقیت ۱۰۰% آن پرژه شود. پس باید اصول ساخت قطعات صنعتی را به دقت رعایت کرده و آنها را به دقت انجام دهید.

یکی از روش های که برای تراشکاری انواع آلیاژ در ساخت فرم استوانه ای به کار می رود این است که قطعه کار را توسط ماشین تراشکاری به دور محور خودش می چرخوانند و در موقع گردش، قطعه مورد نظر با ابزار برنده ای که در مقابل قطعه قرار دارد برخورد می دهند . این عمل را براده گیری ( چرخش یا تراش کاری ) می گویند . این کار پیچیده بوده و مستلزم چندین حرکت متفاوت می باشد.

 

در تراشکاری و صنعت قطعه سازی فرم های مختلف را از طریق انجام کارهای متفاوت بدست می آورند و قطعات را از طریق داخل و یا خارج تراش می دهند.

تراش خارج یا تراش داخل چیست؟

در اصول ساخت قطعات صنعتی در صنعت تراشکاری انواع آلیاژ و ساخت قطعه ، قطعات استوانه های به روش های مخلفی ساخته می شود از جمله طول تراشی، عرض تراشی ساخته می شوند همچنین قطعات مخروطی نیز از طریق مخروط تراشی و بااخره قطعات فرم دار داز طریق فرم تراشی و پیچ ها نیز از طریق پیچ تراشی ساخته می شود.

برای این که بتوان مسائل مربوط به تراشکاری را برطرف کرد و هرگونه قطعه ای که نیاز است را ساخت وسایل تراشکاری و ماشین آلات را به شکل ها و انواع مختلفی می سازند برخی از این ماشین ها عبارت اند از ماشین تراش معمول یا تراش مرغک دار ، ماشین پیشانی تراش ، کاشین تراش عمودی یا کاروسل و ماشین های سوراخکاری از از انواع ماشین های مورد استفاده در این صنعت می باشد.

قسمت های اصلی دستگاه تراش معمولی در صنعت تراشکاری انواع آلیاژ و ساخت قطعه

اسم این ماشین را به این دلیل دستگاه تراش معمولی یا مرغک می نامند که از دو مرغک در این ماشین برای برش استفاده می شود. البته برای این دستگاه اسم های دیگری نیز وجود دارد از جمله دستگاه تراش با میله کشش یا هادی و د رنهایت ماشین طول تراش از نام های این دستگاه تراش کاری می باشد.

در این دستگاه ها برای تراشکاری انواع آلیاژ به کمک میله کار یاطاقان به قطعه کار گردش داده می شود. جنس این میله از بهترین فولاد ممکنه می باشد زیرا باید قطعان مختلفی با آلیاژهای مختلفی را در خود نگه دارد. در اغلب موارد این میله تو خالی می باشد برای آن که بتوان قطعات را از داخل آن عبور داد و بر روی آنها کار شود.

نوع یاطاقان هایی که در این دستگاه ها مورد استفاده قرار می دهند معمولا از نوع یاطاقان های لغزشی و یا غلطکی می باشد.

در اصول ساخت قطعات صنعتی پوسته ای خارجی که در یاطاقان لغزشی استفاده می شود در بیشتر مواقع از جنس برنز می باشد . میله کار باید در یاطاقان خود بدون بازی و بهتر بگوییم حرکت اظافی قرار گیرد تا بتوان بر روی آن عملیات کار را انجام داد. این موضوع به این دلیل می باشد که اگر میله در جای خود محکم نباشد عملا سطح طراحی شده به صورت ناهموار می باشد و از کیفیت کار به شدت کم می شود. پس همیشه مراقب باشید که نمونه ای که برای تراش در داخل دستگاه قرار می دهید محکم در جای خودش در دستگاه قرار گیرد تا از کیفیت کار کم نشود.این یکی از مهمترین اصول ساخت قطعات صنعتی در ساخت قطعه در صنعت تراشکاری می باشد.

اصول ساخت قطعات صنعتی چیست و چگونه انجام می شود

اصول ساخت قطعات صنعتی در صنعت تراشکاری انواع آلیاژ ها و ساخت قطعه
اصول ساخت قطعات صنعتی در صنعت تراشکاری و ساخت قطعه

استفاده از قطعات صنعتی و همچنین استفاده از اصول ساخت قطعات صنعتی در کارگاه ها و همچنین کارخانجات به دلیل اهمیت بالایی که این علم ها دارد رشد بسیار زیادی داشته است. ساخت قطعه و استفاده از اصول ساخت قطعات صنعتی به به دلیل همین با اهمیت بودن و استفاده زیاد به یکی از مهمترین بخش های صنعت ساخت قطعه تبدیل شده است و استقبال از قطعات صنعتی که با استفاده از این علم ها تولید شده است به دلیل کیفیت بالایی که دارند مورد توجه مهندسین قرار گرفته و هر روز مهندسان برای بهتر کردن و بالا بردن این علم از روش های جدیدی استفاده کنند.

 

 

 

این نکته را همیشه به یا داشته باشید برای ساخت قطعات صنعتی و تراشکاری انواع آلیاژ باید از دقت کافی و همچنین مهارت و تجربه بالایی برخوردار باشید و برای ساخت قطعه در تراشکاری از اصول ساخت قطعات صنعتی با دقت بالا استفاده کنید. در ساخت قطعات صنعتی استفاده از دستگاه های ریخته گری، برش و تراشکاری امری عادی می باشد. استفاده از این دستگاه ها مهارت بالایی می خواهید که باید آن مهارت ها را یاد بگیرید.

تولید قطعات صنعتی نیاز به مهارت بالایی دارد و به همین دلیل باید برای تراشکاری انواع آلیاژ اصول ساخت قطعات صنعتی و استانداردهای مورد نیاز برای ساخت قطعه را حتما بشناسید و آنها را رعایت کنید. امروزه ساخت قطعات صنعتی برای بخش خودرو سازی رونق بسیار بالایی دارد و از قطعات ساخته شده برای تولید انواع خودرو ها استفاده می شود.

برای ساخت قطعات صنعتی از ماشین تراشکاری استفاده می شود و از این ابزار برای شکل دهی قطعات صنعتی و تراشکاری انواع آلیاژ ها مانند قطعات فلزی، چوب و غیره استفاده می شود. ماشین های ساخت قطعات صنعتی از قسمت های مختلفی تشکیل شده اند و این قسمت ها می توانند ابزاری برای نگه داری قطعات و همچنین از ابزاری برای برش و شکل دهی به قطعات تشکیل شده باشد و به همین دلیل از این ماشین ها برای ساخت قطعه های صنعتی استفاده می شود. یکی از مزیت های استفاده از چنین دستگاه هایی سرعت بالا در انجام کار و کیفیت بالای خروجی که دارند می باشد.

مغازه های کوچک که برای تعمیر و یا ساخت قطعات کوچک صنعتی در تعداد بسیار کم استفاده می شوند از ماشین های تراشکاری در مغازه خود استفاده می کنند که قابلیت این را دارد که بسیاری از عملایت مربوط به تراشکاری را به صورت یکجا انجام دهند همچنین این دستگاه ها به شکلی ساخته شده اند که م یتوان به راختی آنها را از جایی به جای دیگر جابجا کرد. برای انجام چنین فرایندی در مغازه ها از ماشین موتور دار برا ی برشکاری انواع آلیاژ ها استفده می شود.

استفاده از اپراتور و کسی که در استفاده از این نوع دستگاه ها خبره می باشد در ایجاد محصول نهایی با کیفیت بسیار اهمیت دارد زیرا کسی که ماهر در استفاده از این گونه ایزارها می باشد می تواند بیشترین کار ممکنه را از دستگاه بکشد محصولات مختلفی را بوجود آورد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در باب فرز کاری و اصول سی ان سی اینجا کلیک کنید.