ردکردن این

ساخت قطعه و اصول صنعت تراشکاری در چیست؟

در این مقاله قصد داریم تا با شما در باب اصول ساخت قطعات صنعتی در صنعت تراشکاری و ساخت قطعه صحبت کنیم و این که چگونه تراشکاری cnc عمل برش را انجام می دهند و همچننی در مورد این موضوع صحب می کنیم که یک تراشکار حرفه ای در صنعت ساخت قطعات چگونه کار می کنند و اصول تراشکاری انواع آلیاژ ها را فرا می گیریم.

قطعات تراشکاری دارای مقاطع مختلفی از قبیل مقاطع میله ای ساده یا غیره ساده، میله های پیچ شده، پولک ها، بوش ها و غیره می باشد. این قطعات در واقع قطعات اصلی ماشین ها، دستگاه ها و به طور کلی ابزار فنی می باشند که برای بوجود آمدن دستگاه های مختلف بسیار مهم و حیاتی هستند. برای تراشکاری انواع آلیاژ باید به مقطع شمش مورد نظرمان بسیار دقت کنیم زیرا این دقت در این موضوع در سرعت کار و همچنین کیفیت کار نهایی بسیار تاثیر دارد.

همچنین می توان گفت که در صنعت تراشکاری و ساخت قطعه ابزارهایی مانند: تیغه های فرز، مته ها ، برقوها و غیره ساخته می شوند . این ابزارها دارای مقاطع گرد بوده . مهمترین دستگاهی که برای برش امروزه از آن استفاده می شود تراشکاری cnc سی ان سی می باشد که برای استفاده از تراشکاری انواع آلیاژ مورد استفاده قرار می گیرد.

در این صنعت یعنی تراشکاری انواع آلیاژ و ساخت قطعه از آلیاژهای مختلفی مانند فولاد، چدن، برنز، مس، فلزات سنگین و غیره برای تراشکاری cnc و ساخت قطعات استفاده می شود.

در عمل تراشکاری صنعتی و تراشکاری cnc این که از چه نوع آلیاژهایی استفاده می شود بسیار مهم و با اهمیت می باشد زیرا هر آلیاژ دارای سختی و نقطه جوش متفاوتی می باشد که از چه آلیاژی برای ساخت چه قطعاتی استفاده می شود.

زیرا بسیار اهمیت دارد میزان سختی آلیاژ بکار رفته و همچنین درجه ذوب آلیاژ چه مقدار می باشد زیرا این دو موضوع می تواند یک پروژه ی چند میلیاردی را به طور کلی از بین ببرد و یا باعث موفقیت ۱۰۰% آن پرژه شود. پس باید اصول ساخت قطعات صنعتی و تراشکاری cnc را به دقت رعایت کرده و آنها را به دقت انجام دهید. این نکته در انجام تراشکاری cncبسیار با اهمیت می باشد زیرا به کمک این موضوع نوع و جنس تیقه برش انتخاب می شود.

یکی از روش های که برای تراشکاری انواع آلیاژ و تراشکاری cnc در ساخت فرم استوانه ای به کار می رود این است که قطعه کار را توسط ماشین تراشکاری به دور محور خودش می چرخوانند و در موقع گردش، قطعه مورد نظر با ابزار برنده ای که در مقابل قطعه قرار دارد برخورد می دهند تا عمل تراشکاری صورت گیرد به این عمل را براده گیری ( چرخش یا تراش کاری ) می گویند . این کار پیچیده بوده و مستلزم چندین حرکت متفاوت می باشد.

 

در تراشکاری و صنعت قطعه سازی فرم های مختلف را از طریق انجام کارهای متفاوت بدست می آورند و قطعات را از طریق داخل و یا خارج تراش می دهند. این کار بیشتر به کمک تراشکاری cnc انجام می شود.

تراش خارج یا تراش داخل چیست؟

در اصول ساخت قطعات صنعتی در صنعت تراشکاری انواع آلیاژ و ساخت قطعه ، قطعات استوانه های به روش های مخلفی ساخته می شود از جمله طول تراشی، عرض تراشی ساخته می شوند همچنین قطعات مخروطی نیز از طریق مخروط تراشی و بالخره قطعات فرم دار از طریق فرم تراشی و پیچ ها نیز از طریق پیچ تراشی ساخته می شود.

برای این که بتوان مسائل مربوط به تراشکاری را برطرف کرد و هرگونه قطعه ای که نیاز است را ساخت از وسایل تراشکاری و ماشین آلات را به شکل ها و انواع مختلفی استفاده می شود که برخی از این ماشین ها عبارت اند از ماشین تراش معمول یا تراش مرغک دار ، ماشین پیشانی تراش ، کاشین تراش عمودی یا کاروسل و ماشین های سوراخکاری از از انواع ماشین های مورد استفاده در این صنعت می باشد.

یکی از ماین هایی که برای تراش داخلی از آن بسیار استفاده می شود دستگاه تراشکاری cnc می باشد که عمل تراشکاری را با دقت و کیفیت بسیار بالایی انجام می دهد.

برای طراحی و ساخت قطعات صنعتی استوانه ای شکل از طریق تراشین طول و عرض قطعه کار به کمک تراشکاری cnc انجام می شود. در واقع برای تراش خارجی برای هر گونه تراشکاری از اصطلاح خاص آن تراشکاری استفاده می شود مثلا برای تراشکاری قطعه های مخروطی از عبارت مخروط تراشی و برای طاحی و تراشکاری قطعات فرم دارد از عبارت فرم تراشی استفاده می شود و همچنین برای ساخت پیچ ها از اصطلاحی مانند پیچ تراشی در صنعت ساخت قطعات صنعتی استفاده می شود.

قسمت های اصلی دستگاه تراش معمولی در صنعت تراشکاری انواع آلیاژ و ساخت قطعه

اسم این ماشین را به این دلیل دستگاه تراش معمولی یا مرغک می نامند که از دو مرغک در این ماشین برای برش استفاده می شود. البته برای این دستگاه اسم های دیگری نیز وجود دارد از جمله دستگاه تراش با میله کشش یا هادی و د رنهایت ماشین طول تراش از نام های این دستگاه تراش کاری می باشد.

در این دستگاه ها برای تراشکاری انواع آلیاژ به کمک میله کار یاطاقان به قطعه کار گردش داده می شود. جنس این میله از بهترین فولاد ممکنه می باشد زیرا باید قطعان مختلفی با آلیاژهای مختلفی را در خود نگه دارد. در اغلب موارد این میله تو خالی می باشد برای آن که بتوان قطعات را از داخل آن عبور داد و بر روی آنها کار شود.

نوع یاطاقان هایی که در این دستگاه ها مورد استفاده قرار می دهند معمولا از نوع یاطاقان های لغزشی و یا غلطکی می باشد.

در اصول ساخت قطعات صنعتی پوسته ای خارجی که در یاطاقان لغزشی استفاده می شود در بیشتر مواقع از جنس برنز می باشد . میله کار باید در یاطاقان خود بدون بازی و بهتر بگوییم حرکت اظافی قرار گیرد تا بتوان بر روی آن عملیات کار را انجام داد. این موضوع به این دلیل می باشد که اگر میله در جای خود محکم نباشد عملا سطح طراحی شده به صورت ناهموار می باشد و از کیفیت کار به شدت کم می شود. پس همیشه مراقب باشید که نمونه ای که برای تراش در داخل دستگاه قرار می دهید محکم در جای خودش در دستگاه قرار گیرد تا از کیفیت کار کم نشود.این یکی از مهمترین اصول ساخت قطعات صنعتی در ساخت قطعه در صنعت تراشکاری می باشد.

اصول ساخت قطعات صنعتی چیست و چگونه انجام می شود

اصول ساخت قطعات صنعتی در صنعت تراشکاری انواع آلیاژ ها و ساخت قطعه
اصول ساخت قطعات صنعتی در صنعت تراشکاری و ساخت قطعه

استفاده از قطعات صنعتی و همچنین استفاده از اصول ساخت قطعات صنعتی در کارگاه ها و همچنین کارخانجات به دلیل اهمیت بالایی که این علم ها دارد رشد بسیار زیادی داشته است. ساخت قطعه و استفاده از اصول ساخت قطعات صنعتی به به دلیل همین با اهمیت بودن و استفاده زیاد به یکی از مهمترین بخش های صنعت ساخت قطعه تبدیل شده است و استقبال از قطعات صنعتی که با استفاده از این علم ها تولید شده است به دلیل کیفیت بالایی که دارند مورد توجه مهندسین قرار گرفته و هر روز مهندسان برای بهتر کردن و بالا بردن این علم از روش های جدیدی استفاده کنند.

 

این نکته را همیشه به یا داشته باشید برای ساخت قطعات صنعتی و تراشکاری انواع آلیاژ باید از دقت کافی و همچنین مهارت و تجربه بالایی برخوردار باشید و برای ساخت قطعه در تراشکاری از اصول ساخت قطعات صنعتی با دقت بالا استفاده کنید. در ساخت قطعات صنعتی استفاده از دستگاه های ریخته گری، برش و تراشکاری امری عادی می باشد. استفاده از این دستگاه ها مهارت بالایی می خواهید که باید آن مهارت ها را یاد بگیرید.

تولید قطعات صنعتی نیاز به مهارت بالایی دارد و به همین دلیل باید برای تراشکاری انواع آلیاژ اصول ساخت قطعات صنعتی و استانداردهای مورد نیاز برای ساخت قطعه را حتما بشناسید و آنها را رعایت کنید. امروزه ساخت قطعات صنعتی برای بخش خودرو سازی رونق بسیار بالایی دارد و از قطعات ساخته شده برای تولید انواع خودرو ها استفاده می شود.

برای ساخت قطعات صنعتی از ماشین تراشکاری استفاده می شود و از این ابزار برای شکل دهی قطعات صنعتی و تراشکاری انواع آلیاژ ها مانند قطعات فلزی، چوب و غیره استفاده می شود. ماشین های ساخت قطعات صنعتی از قسمت های مختلفی تشکیل شده اند و این قسمت ها می توانند ابزاری برای نگه داری قطعات و همچنین از ابزاری برای برش و شکل دهی به قطعات تشکیل شده باشد و به همین دلیل از این ماشین ها برای ساخت قطعه های صنعتی استفاده می شود. یکی از مزیت های استفاده از چنین دستگاه هایی سرعت بالا در انجام کار و کیفیت بالای خروجی که دارند می باشد.

مغازه های کوچک که برای تعمیر و یا ساخت قطعات کوچک صنعتی در تعداد بسیار کم استفاده می شوند از ماشین های تراشکاری در مغازه خود استفاده می کنند که قابلیت این را دارد که بسیاری از عملایت مربوط به تراشکاری را به صورت یکجا انجام دهند همچنین این دستگاه ها به شکلی ساخته شده اند که م یتوان به راختی آنها را از جایی به جای دیگر جابجا کرد. برای انجام چنین فرایندی در مغازه ها از ماشین موتور دار برا ی برشکاری انواع آلیاژ ها استفده می شود.

استفاده از اپراتور و کسی که در استفاده از این نوع دستگاه ها خبره می باشد در ایجاد محصول نهایی با کیفیت بسیار اهمیت دارد زیرا کسی که ماهر در استفاده از این گونه ایزارها می باشد می تواند بیشترین کار ممکنه را از دستگاه بکشد محصولات مختلفی را بوجود آورد.

جنس ابزار تراشکاری :

برای تراشکاری cnc و ساخت قطعات صنعتی باید از ابزارها با جنس خاصی استفاده کرد زیرا موادی که بر روی آنها عمل برش صورت می گیرد از جنس ها و مقاطع مختلفی ایجاد شده اند.

از جمله مواردی که در انتخاب جنس ابزار صنعتی باید به آن دقت شود سختی آلیاژ مورد استفاده، مقاومت این آلیاز و ابزارها د برابر گرما و سائیدگی می باشد.

جنس ابزار مورد استفاده در تراشکاری cnc باید سخت باشد تا لبه های تیز ابزار بتوانند به راحتی به داخل نمونه کار نفوذ کرده و عمل برش را به راحتی انجام دهند. زمانی که ابزار مورد استفاده از مقاومت خوبی برخوردار باشد عمل برش به راحتی و در نتیجه سرعت انجام کار افزایش می یابد ولی اگر ابزار از مقاومت بالایی برخوردار نباشد در هنگام کار لبه های این ابزار می شکند و این مورد عاوه بر این که زمان انجام کار را بسیار بالا می برد هزینه انجام پروژه را نیز بسیار افزایش می دهد. علاوه بر این هر ابزار باید بتواند در برابر حرارتی که در هنگام کار و به واسطه اصطکاکی که بر اثر برخورد نمونه کار با ابزار بوجود می آید دوام بیاورد و از مقاومت کافی برخوردار باشدو با حفظ مقاومت خود در حرارت بالا بتواند در هنگام انجام کار سائیده نشود و به اصطلاح کند نشود. به خاطر همین هم همیشه گفته می شئد که از ابزار خوب با مقاومت بالا استفاده کنید تا کار با سرعت بالاتر و کیفیت بیشتری انجام شود.

تراشکاری cnc چیست؟

برش cnc به کمک دستگاهی انجام می شود که به آن دستگاه تراشکاری cnc گفته می شود. از تراشکاری cnc برای انجام عملیاتی مانند تراشیدن، شکل دادن به قطعات فلزی و چوبی استفاده می شود.

این دستگاه ها از محبوبیت بسیار بالایی در بین صنعت کاران برخوردار می باشد و دلیل این موضوع هم کیفیت بالای تراشی است که به کمک این دستگاه ها بوجود می آید آن هم در فرم ها و شکل های مختلف.

از مزیت های استفاده از تراشکاری cnc  تراشیدن مقاطع دایره ای شکل می باشد.

از دیگر مزیت های این دستگاه ها سرعت بالای عمل برشی است که بر  روی نمونه کار انجام می دهند که این موضوع به نوبه خود باعث کاهش میزان انرژی مصرف شده می شود و به همین دلیل تولید قطعات به کمک این دستگاه ها بسیار ارزان قیمت می باشد.

"<yoastmark

برای کسب اطلاعات بیشتر در باب فرز کاری و اصول سی ان سی اینجا کلیک کنید.

نظر s

  1. در مورد تراشکاری مطلب جالب و کاملی بیان کردید


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *