ردکردن این

درباره آلومینیوم بیشتر بدانید

در این مقاله قصد داریم تا با شما در مورد فلز آلومینیوم  و انواع آن صحبت کنیم زیرا این فلز کاربرد بسیار زیادی در صنعت تراشکاری و ساخت قطعات صنعتی ایفا می کند.

فلز آلومینیوم  یکی از فلزاتی می باشد که در صنعت فلز کاری به عنوان فلزات واسطه مورد استفاده قرار می گیرد . این فلز در کشورهایی مانند آمرکا و یا کاندا تلفظ جدایی دارد و بیشتر آن را با تلفظ «آلومینیُم»  یا «آلومینُم» مورد خطاب قرار می دهند. یادتان باشد که هر دو تلفظ این فلز از واژه lumen به معنای نور می باشد.

قبل از جداسازی فلز آلومینیم، اکسید این فلز را  آلومین می نامیدند. دانشمند ومحقق آمریکایی هامفری دیوی که موفق نشده بود از آلومین، فلز آلومینیم درست کند، او بعد ها  گفت که می‌خواهد نام این فلز را «آلومیم» بگذارد. ولی بعداً آن را به «آلومینم» تغییر داد تا با آلومین مطابقت داشته باشد. با این حال واژهٔ آلومینیم کاربرد عمومی پیدا کرد بود، زیرا نام بسیاری از عنصرهای فلزی به «یُم» ختم می‌شود.

علامت شیمیای آلومینیوم در جدول مندلیوف AL بود که شبکه کریستالی این فلز را با نماد fcc نمایش می دهند . این فلز به راحتی می تواند عناصری مانند کربن، نیتروژن، بر، هیدروژن، اکسیژن به دلیل شعاع اتمی کوچکی که دارند در خود به صورت محلول قرار دهند . این فلز پر مصرف در صنعت فلز کاری دارای نقطه ذوب ۶۶۰ درجه سانتی گراد و نقطه جوش ۲۷۵۰ درجه می باشد.

این فلز در دمای بالاتر از ۱۰۰۰ درجه اکسید می شود به همین خاطر هم از فلز آلومینیم در دمای بالاتر ار ۱۰۰۰ استفاده صنعتی نمی شود .

انبساط این فلز در حالت مذاب زیاد می باشد زیرا وزن مخصوص این فلز ۷٫۲ و در حالت مذاب ۳٫۲ است به همین دلیل هم می گوییم در حالت مذاب دارای انبساط بسیار زیادی می باشد.

از عناصری که با ترکیب آنها با آلومینیوم می توان آلیاژهای مختلفی ایجاد کرد می توان به منیزیم، مس و سیلیسیم اشاره کرد می توان حتی هر سه این عناصر را به هم ترکیب کرد سپس با ترکیب ماده جدید با آلومینیوم آلیاژی جدید بوجود آورد. هر کدام از این عناطر باعث می توان مقاومت آلومینیم  در برابر خوردگی و ماشین کاری بالا برود و به همین شکل ارزش این عنصر نیز افزایش یابد.

تاریخچه کشف 

"<yoastmark

فلز آلومینیم  به کمک شیمیدان و فیزیکدان اهل دانمارک به نام هانس کریستین کشف شد. در روم باستان از این عنصر استفاده های بسیار زیادی مشده است به طور مثال می توان گفت که از آن برای ثابت کردن رنگ رد رنگرزی ها و همچنینی در علم پزشکی براب بند آوردن خون در زخمها به کار می بردند و البته هنوز هم در علن پزشکی از این عنصر برای بند آوردن خون استفاده می شود. در سال ۱۷۶۱ گویتون رموروو پیشنهاد کرد که تا این عنصر را با نام آلومین بنامیم.

این نکته را به یاد داشته باشید قابلیت های متفاوتی که در آلومینیم  وجود دارد به خاصر المان های آلیاژی مه رد آن استفاده شده است و همچنین به خاطر عملیات حرارتی و پروسه ساخت این الیاژها با هم بسیار متفاوت می باشد.

 

آلیاژهای آلومینیوم

در انی قسمت انواع آلومینیم  را نام می بریم و سعی بر آن داریم تا خلاصه ای از خصوصیات این آلیاژهای آلومینیم  را با همد مرور کنیم.

GC1115 این ماده که یکی از آلیاژهایی می باشد که از آلومینیم  بست می آید در برابر خوردگی بسیار مقاوم است و از برای مواردی که نیاز به استحکام بالا دارد مورد استفاده قرار می گیرد عملا برای خضن تراشی از این آلیاژ استفاده می شود

H10 این آلیاژ آلومینیم  یکی از مهبوب ترین آلیاژها می باشد و در بسیاری از ابزارها از این نوع آلیاژ استفاده می شود و انتخاب اول بیشتر صنعت کاران می باشد. از این آلیاژ در پرداخت کاری و همچنین روکش برای فلزهای دیگر استفاده می شود البته در خشن کاری نیز از این آلیاژ آلومینیم بسیار استفاده می شود.

برای فینیش در شرایط پایدار، اینسرتهای با لبه الماس پلی کرسیتال (PCD) از گرید CD10 توصیه می شود. CD10 در مقابل لبه انباشته مقاومت بهتری در مقایسه با گریدهای کاربید دارد. همچنین یک سطح یکنواخت و طول عمر بیشتر ابزار را می دهد.

برای آلومینیم های با سیلیس بیش از ۱۳%، اینسرت CD05 باید استفاده شود، در حالی که عمر ابزار کار باید در این گونه موارد به طور محسوسی کاهش می یابد. برای به دست آوردن یک سطح پرداخت عالی، CD15 نیز بسیار مناسب می باشد.

می توان گفت که آلیاژهای آلومینیومی ربخته گری جزوء پر مصرفترین این ماده در صنعت می باشند و دلیل آن هم این است که گرانروی پایین این آلیاژ در فرآیند های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند فرایندهای مانند فرایند دایکست و سایر فرایندهای ریخته گری الومینیوم و به این شکل می توان انواع اشکال و ابزار آلات پیچیده را ساخت.

نوعی دیگر از این آلیاژ وجود دارد که به آن آلیاژهای سخت آلومینیوم گفته می شود از این گروه بیشتر در صنایع هوایی و فضایی استفاده می شود زیرا این مواد وزن بسیار پایینی را دارا می باشند ولی با این که وزن آنها بسیار پایین است از استحکام و مقاومت بسیار بالایی برخوردر می باشد. این ویژگی ها به ما این امکان را می دهد که بتوانیم ابزاری بسیار مقاوم در برابر اتفاقات پیش بینی نشده بسازیم.

عنصر مس یکی از عناصری می باشد که زمانی که با عنصر آلومینیوم ترکیب می شود مقاومت مگانیکی به شدت زیادی به آلومینیوم می دهد. زمانی که عنصر مس را با آلومنیوم اضافه می کنیم منطق جی.پی در ساهتار آلومینیوم تشکیل می شد که این موضوع به نوبه خود مقاومت این آلیاژ را بشدت بالا می برد.

علاوه بر این موارد می توان با اضافه کردن مقداری از عنصر روی، آلیاژهای فوق‌سخت آلومینیوم را تولید کرد که دارای بیشترین نوع استحکام از بین انواع مختلف این آلیاژهای می باشند.

امروزه مصارف استفاده از این آلیاژ به قدری زیاد شده است که عملا می توان ابزارهای بسیار زیادی برای انجام دادن کارهای روزمره منازل از این آلیاژ تهیه کرد.

تهیه شده توسط شرکت معجزه صنعت

پیشنهاد در صورت علاقه به صنعت تراشکاری و ساخت قطعات صنعتی مقاله های مربوط ساخت قطعه و CNC و همچنین مقاله مربوطه به فرزکاری را مطالعه کنید

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *