ردکردن این

سفارش ساخت قطعات تراشکاری چگونه انجام می شود؟

در این مقاله به شما یاد می دهیم تا عملیات ماشین کاری به چه صورت انجام می شود و سفارش ساخت قطعات تراشکاری را به درستی انجام دهید

عملیات ماشین کاری برای سفارش ساخت قطعات تراشکاری چیست؟

در واقع ماشین کاری به کلیه ی عملیاتی گفته می شود که برروی قطعات صنعتی صورت می گیرد از جمله براده برداری یا تراشکاری. در واقع این عملات بسیار اهمیت دارد به شکلی که اگر این مورد در شرکتی به درستی انجام نشود ان شرکت نمی تواند سفارش ساخت قطعات تراشکاری را به درستی انجام دهد.

در انجام ماشینکاری از ابزار تیغه مانند و برنده استفاده می شود کار این ابزار  جدا کردن قسمت های اضافه از قطعات صنعتی می باشد تا به کمک چنین ابزاری بتوان فرم نهایی که مدنظرمان می باشد را به قطعات بدهیم. اصولا در ابتدای ماشین کاری  قطعاتی که برروی آن ها هملیات کار صورت می گیرد به شکل استوانه ای یا مکعبی شکل بوده که یک چنین شکلی می تواند کار برش و برادا برداری را بسیار راحت و آسان سازد. بر روی چنین قطعاتی می توان با انجام فرایندهای فیزیکی لشکال مختلفی ایجاد کرد از جمله سوراخ کردن، شیار زنی، پاکت، رزوه و سطوح فرم دارد. لفظ ماشین کاری بیشتر برای قطعات فلزی به کار می رود در حالی که به این شکل نمی باشد بجز قطعات فلزی و اعمالی که برروی قطعات پلاستیکی، کامپوزیت ها و چوب انجام  می شود را عملیات ماشینکاری می گویند. برای سفارش ساخت قطعات تراشکاری باید دقیقا بدانید که چه کاری می خواهید انجام دههید و این کار به کمک کدام نوع از مواد ساخته شود بهترین نتیجه را به شما می دهد.

اصولا برای ساخت قطعات و سفارش ساخت قطعات تراشکاری از فرایند های ماشینکاری استفاده نمی شود زیرا مقرون به صرفه نمی باشد. در انجام چنین فرایندی در هنگام براده برداری قسمتی از قطعه اولیه برش داده می شود که این قسمت عملا دیگر بدرد نمی خورد و دور ریختنی می شود. ین عیبی می باشد که به این روش گرفته می شود و همین موضوع باعت می شود برای تولید قطعات با تعداد زیاد از روش ماشینکاری استفاده نشود. دومین موردی که عیب دیگر استفاده از این روش محصوب می شود زمان بسیار زیادی می باشد که برای انجام چنین فرایندی صرف می شود. در واقع زمان بسیار زیادی صرف ماشینکاری و براده برداری در تعداد بسیار بالا می باشد که این موضوع اصلا برای افراد صاحب کسب و کار و سفارش دهنده ها به صرفه نمی باشد. زیرا هرچه زمان بیشتری برای تولید قطعات  صرف شود هزینه تولید نیز بالاتر می رود. به خاطر همین دلایل در سفارش ساخت قطعات تراشکاری به تعداد و روشی که برای تولید قطعات استفاده می شود حتما دقت کنید.

نکته مهم: زمانی می توانید از فرایند ماشینکاری در تیراژ بالا استفاده کنید که از این روش به عنوان فرایند تکمیل و حتی نهایی استفاده شود یعنی زمانی ما می توانیم از این روش استفاده کنیم که حجم براده برای بر روی قطعات به حداقل میزان خود برسد. در چنین حالیت زمان براده برداری از روس سطح قطعات کاهش یافته و هزینه نهایی نیز کاهش می بابد. برای سفارش ساخت قطعات تراشکاری حتما به این نکته توجه کنید تا میزان هزینه نهایی که پرداخت می کنید بسیار کاهش یابد.

به طور کلی عملیات ماشین کاری را می توان به سه دسته تقسیم کرد.

  1. ماشین کاری مکانیکی: عملیاتی که در روش مکانیکی مورد استفاده قرار می گیرد عبارت اند از تراشکاری، فرزکاری، برش و اره کاری، سوراخ کردن، سنگ زنی، برش واتر جت و …
  2. ماشین کاری شیمیایی و الکتروشیمیایی
  3. ماشین کاری حرارتی: برش حرارتی، ماشینکاری به واسطه تخلیه الکتریکی (EDM)

از جمله معروفترین روش های ماشینکاری در سفارش ساخت قطعات تراشکاری روش تراشکاری قطعات است که در این روش از نوک لبه ابزارها برای عمل براده برداری استفاده می شود.

برای کسب اطلاعا بیشتر مقالات مربوط به ساخت قطعه، فرز کاری و دستگاه های سی ان سی را مطالعه کنید.

نظر s


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *