ردکردن این

سفارش ساخت قطعات تراشکاری چگونه انجام می شود؟

سفارش ساخت قطعات تراشکاری یکی از مواردی است که در صنعت کاری باید ن را به درستی یاد بگیرد تا بتواند به بهترین شکل ممکنه خدمات رسانی کند. در این قسمت به شما یاد می دهیم تا عملیات ماشین کاری به چه صورت انجام می شود و سفارش ساخت قطعه صنعتی به چه صورت انجام می شود.

برای مشاوره یا سفارش ساخت قطعه با شماره های زیر تماس بگیرید:

شماره شرکت: ۰۳۱۳۳۸۵۰۰۳۴

شماره همراه: ۰۹۱۳۱۰۷۱۴۲۷

خدمات ساخت قطعات صنعتی یکی از روش هایی است که برای تولید و ساخت قطعات فلزی و صعتی مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع این روش یکی از قدیمی ترین روش هایی است که برای تولید و ساخت مورد استفاده قرار می گیر و به خاطر کارایی بسیار بالایی که این روش دارد امروزه هم در بسیاری از مراکز ساخت قطعه های صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد. در این روش به کمک براده برداری از روی سطح نکونه کار عمل برش و ساخت قطعه انجام می شود.

فرایند سفارش ساخت قطعات صنعتی به این گونه انجام می شود که بعد ز ارسال نقشه طراحی قطعه برای استاد کار قطعه ای که باید عمل برش برروی آن صورت گیرد در داخل دستگاه های برش دوران داده می شود و در هنگام دوران یک ابزار برنده کار براده برداری و ساخت قطعه را انجام میدهد. جنس تیغه ای که عمل براده برداری را انجام میدهد از خود قطعه کار باید سخت تر و بالاتر باشد.

حرکت این قطعه برش به این گونه می باشد که با حرکت آرام بر روی قطعه، قطعه کار را می تراشد و آن تراشی که نیاز است را برروی قطعه ایجاد می کند. اصلی که بیان شد بنای کار تمام دستگاه ای ساخت قطعات صنعتی می باشد.

نکته ای که باید دقت شود این است که در این روش تیغه تراش در جای خود ثابت قرار می گیرد و نمونه کار حول محوری به دوران در می آید. پس دستگاه تراشکاری توانایی این را دارد که قطعاتی که در حال دوران می باشند را برش دهد و نه قطعاتی که در یک مکان ثابت قرار دارند.

مجموعه تراشکاری شرکت معجزه صنعت افتخار دارد با بهره گیری از کارشناسان مجرب و حرفه ای در امر تراشکاری صنعتی به شما عزیزان در ساخت قطعات صنعتی خود کمک و یاری دهد. ما با مدرترین و بروز ترین دستگاه ای موجود در دنیا بهترین و با کیفیت ترین قطعات ممکنه را برای شما دوستان گرامی و شرکت های بزرگ تولید می کنیم.

عملیات ماشین کاری برای سفارش ساخت قطعات تراشکاری چیست؟

در واقع ماشین کاری به کلیه ی عملیاتی گفته می شود که برروی قطعات صنعتی صورت می گیرد از جمله براده برداری یا تراشکاری. در واقع این عملات بسیار اهمیت دارد به شکلی که اگر این مورد در شرکتی به درستی انجام نشود ان شرکت نمی تواند سفارش ساخت قطعات تراشکاری را به درستی انجام دهد.

در انجام ماشینکاری از ابزار تیغه مانند و برنده استفاده می شود کار این ابزار  جدا کردن قسمت های اضافه از قطعات صنعتی می باشد تا به کمک چنین ابزاری بتوان فرم نهایی که مدنظرمان می باشد را به قطعات بدهیم. اصولا در ابتدای ماشین کاری  قطعاتی که برروی آن ها هملیات کار صورت می گیرد به شکل استوانه ای یا مکعبی شکل بوده که یک چنین شکلی می تواند کار برش و برادا برداری را بسیار راحت و آسان سازد. بر روی چنین قطعاتی می توان با انجام فرایندهای فیزیکی لشکال مختلفی ایجاد کرد از جمله سوراخ کردن، شیار زنی، پاکت، رزوه و سطوح فرم دارد. لفظ ماشین کاری بیشتر برای قطعات فلزی به کار می رود در حالی که به این شکل نمی باشد بجز قطعات فلزی و اعمالی که برروی قطعات پلاستیکی، کامپوزیت ها و چوب انجام  می شود را عملیات ماشینکاری می گویند. برای سفارش ساخت قطعات تراشکاری باید دقیقا بدانید که چه کاری می خواهید انجام دههید و این کار به کمک کدام نوع از مواد ساخته شود بهترین نتیجه را به شما می دهد.

اصولا برای ساخت قطعات و سفارش ساخت قطعات تراشکاری از فرایند های ماشینکاری استفاده نمی شود زیرا مقرون به صرفه نمی باشد. در انجام چنین فرایندی در هنگام براده برداری قسمتی از قطعه اولیه برش داده می شود که این قسمت عملا دیگر بدرد نمی خورد و دور ریختنی می شود. ین عیبی می باشد که به این روش گرفته می شود و همین موضوع باعت می شود برای تولید قطعات با تعداد زیاد از روش ماشینکاری استفاده نشود. دومین موردی که عیب دیگر استفاده از این روش محصوب می شود زمان بسیار زیادی می باشد که برای انجام چنین فرایندی صرف می شود. در واقع زمان بسیار زیادی صرف ماشینکاری و براده برداری در تعداد بسیار بالا می باشد که این موضوع اصلا برای افراد صاحب کسب و کار و سفارش دهنده ها به صرفه نمی باشد. زیرا هرچه زمان بیشتری برای تولید قطعات  صرف شود هزینه تولید نیز بالاتر می رود. به خاطر همین دلایل در سفارش ساخت قطعات تراشکاری به تعداد و روشی که برای تولید قطعات استفاده می شود حتما دقت کنید.

نکته مهم: زمانی می توانید از فرایند ماشینکاری در تیراژ بالا استفاده کنید که از این روش به عنوان فرایند تکمیل و حتی نهایی استفاده شود یعنی زمانی ما می توانیم از این روش استفاده کنیم که حجم براده برای بر روی قطعات به حداقل میزان خود برسد. در چنین حالیت زمان براده برداری از روس سطح قطعات کاهش یافته و هزینه نهایی نیز کاهش می بابد. برای سفارش ساخت قطعات تراشکاری حتما به این نکته توجه کنید تا میزان هزینه نهایی که پرداخت می کنید بسیار کاهش یابد.

به طور کلی عملیات ماشین کاری را می توان به سه دسته تقسیم کرد.

  1. ماشین کاری مکانیکی: عملیاتی که در روش مکانیکی مورد استفاده قرار می گیرد عبارت اند از تراشکاری، فرزکاری، برش و اره کاری، سوراخ کردن، سنگ زنی، برش واتر جت و …
  2. ماشین کاری شیمیایی و الکتروشیمیایی
  3. ماشین کاری حرارتی: برش حرارتی، ماشینکاری به واسطه تخلیه الکتریکی (EDM)

از جمله معروفترین روش های ماشینکاری در سفارش ساخت قطعات تراشکاری روش تراشکاری قطعات است که در این روش از نوک لبه ابزارها برای عمل براده برداری استفاده می شود.

تولید و طراحی قطعات صنعتی 

در ساخت قطعه صنعتی باید به این نکته دقت کرد که زاحی و توید قطعات صنعتی نباید به صورت واحدهای جدا از هم درنظر گرفته شود. بله باید طذاحی و تولید قطعات صنعتی به یک شرکت تولید سپرده شود.

ساخت قطعات صنعتی باید به شکلی صورت گیرد تمام قطعات بتوانند نیاز طراحی را برطرف کنند علاوه بر این تولید آنها اقتصادی و کارآمد هم باشد. زمانی که طراحی و ساخت قطعات را به چند شرکت متفاوت می دهید این موضوع می تواند باعث شود که قطعات با استاندارهای متفاوتی تولید شوند همین موضوع باعث افت کیفیت محصول نهایی شود و حتی در برخی مواقع امکان دارد که اصلا قطعات با هم همخوانی از نظر سایز نداشته باشند . به همین دلیل است که طراحی و ساخت قطعه صنعتی باید در یک شرکت صورت گیرد.

این یک شرکت توانایی این را دارد که قطعات مختلف را خود طراحی کند و آن قطعه طراحی شده را تولید کند امکانات زیادی را به سفارش دهنده می دهد امکاناتی از قبیل: راهکار جامع برای طراحی بهینه تر، کنترل دیق و بهتر محصول تولید از نظر کیفیت و غیره. به همین دلیل هم به دونبال شرکتی باشید که کار تولید و طراحی را خود انجام می دهد.

به این شکل مشتریان می توانند  خیلی راحت و دور از نگرانی به این که آیا کیفیت کار نهایی خوب است یا نه و یا این که چالش ها و عدم هماهنگی هایی در میانه کار بوجود می آید یا نه تمام کار را به افراد خبره واگزار کنند و محصول نهایی را بدون کوچکترین نگرانی در پایان کار نحویل بگیرند.

تولبد و ساخت قطعه صنعتی دارای بخش های متفاوت و پیچیده ای می باشد به خاطر همین هم همیشه توسیه می شود قبل از سپردن کار و ارائه درخواست ساخت قطعه حتما مشاوره دقیق از شرکت مدنظر خود بگیرید.

سفارش ساخت قطعات صنعتی

برای تولید قطعات فلزی روش های بسیار زیادی وجود دارد که از این روش ها بر اساس جنس قطعه تولید شده و یا ابعاد آن استفاده می کنند. البته به این نکته هم توجه کنید که بر اساس قطعه ای که قرار است تولید شود متریال و مواد اولیه ی متفاوتی استفاده می شود که همین مواد در کیفیت قطعه، مقاومت قطعه در برابر آب و زنگ زدگی بسیار تاثیر دارد و به خاطر همین مواد اولیه دو قطعه ییک شکل با قیمت های متفاوت عرضه می شوند. قطعات را براساس منطقه ی مورد استفاده  و ویژگی های دیگر می توان از جنس آلومینیوم، برنج، مس، طلا، آهن، نیکل، نقره، منیزیم، قلع، تیتانیوم و غیره تولید کرد که تمام این ها می توانن در کیفیت نهایی قطعه ی تولید شده تاثییر مستقیم گذارند.

این نکته را در سفارش ساخت قطعات صنعتی توجه کنید که تولید این قطعات از طریق فرآیندهایی مانند بریدن، خم کردن، سرد کردن یا همان قالب گیری انجام می شود. که از طریق چنین فرآیندهایی و ماشین کاری می توان قطعات و سازه ها را از مواد خام در دسترس بوجود آورد.

نحویه سفارش ساخت قطعات تراشکاری و صنعتی به این شکل است که پس از مراجعه کارفرما به شرکت معجزه صنعت مهندسان شرکت با ایجاد یک قرار ملاقات با کارفرما نیاز کارفرما را شناسایی می کنند سپس با تجه به نیاز مطرح شده شروع به طراحی قطعه به وسیله ی نرم افززارهای کامپیوتر می کنند و پس از تایید کارفرما طرح مورد نظر در کارگاه تولید قطعات صنعتی شرکت معجزه صنعت تولید می شود.  شرکت‌های بزرگی  ساخت و تولید مانند شرکت معجزه صنعت بسیاری از فرایندهای تولید قطعات از جمله جوشکاری، برش، شکل‌دهی و ماشین کاری را در یک کارخانه یا یک کارگاه انجام می دهند.

برای کسب اطلاعا بیشتر مقالات مربوط به تراشکاری صنعتی و فرزکاری را مطالعه کنید.

نظر s


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *