ردکردن این

آهنگری و پتک کاری قطعات صنعتی

در این مقاله قصد داریم تا برای از اصول آهنگری و پتک کاری قطعات صنعتی مطالبی را بازگو کنیم تا به کمک این مطالب بتوانید قطعات با کیفیت بالایی تولید کنید.

یکی از اصطلاحاتی که بصورت بسیار زیاد در آهنگری و پتک کاری قطعات استفاده می شود اصطلاح فروج یا فروجینگ می باشد. حال سوالی که پیش می آیداین است که:

فروج چیست؟ کلمه فروجینگ که با نام عملیات فروج شناخته می شود از کلمه انگلیسی Forging گرفته شده است که به معنای آهنگری می باشد. اگر تعریفی برای آهنگری بیان کنیم آهنگری این گونه تعریف می شود. آهنگری عبارت است از شکل دادن به فلزات مختلف به وسیله ی ضربه زدن پشت سر هم بر روی فلزات و یا پرس کاری برای ایجاد اشکال مختلف با اندازه های گوناگون. برای انچام عملیات پتک کاری نیروی بسیار زیادی نیاز است همچنین میزان وزن ابزار مورد استفاده بسیار یاد می باشد به همین دلیل به آن فورجینگ قطعات سنگین یا آهنگری قطعات سنگین، نیز گفته می شود.

فرایند فورجینگ چگونه انجام می شود؟

در ابتدای روش فورجینگ باید قطعه اوایه که به آن فورجینگ گفته می شود را داخل قالبهایی قرار داد. بعد از انجام چنین کاری باید نیروی زیادی به قالب و قطعه مربوطه وارد کرد که وارد کردن این نیرو گاهی به صورت ضربه های پشت سر هم و در برخی موارد به صورت آرام می باشد. به این شکل قطعه های اولیه که به صورت مواد گداخته می باشند کم کم شکل و ظاهر قالبی که در آن ریخته شده است را به خود می گیرند. سپس با سرد شدن آرام قالب و بعد از آن مواد ریخته شده در قالب این مواد شکل قالب را به خود گرفته و پس از از جدا کردن قالب از قطعه ی ساخته این قطعه به مراحل بعدی انتقال داده می شود.

تفاوت بین فورج یا آهنگری سرد و گرم در چیست؟

فرآیند آهنگری و پتک کاری که برروی قطعات نعتی صورت می گیرد در بیشتر مواقع به صورت گرم می باشد یعنی قبل از این که قطعه سرد شود عملایت پتک کاری انجام می شود. در روش فروج:

  • ابتدا قطعه مورد نظر را داخل کوره گرم می کنند و بعد از آن که قطعه در حالت گداخته قرار گرفت
  • بعد از مرحله ی گداخته شدن با فشار آوردن برروی قالب قطعه ی گداخته شده فرم قالب را به خود می گیرد.
  • قطعاتی که توسط روش غروج بوجود می آیند به حاطر یکدست بودن قطعه از استحکام و خواص مکانیکی بهتری برخوردار می باشند.
  • به نکته دقت کنید که برخی از قطعات قابلیت پتک کاری و یا آهنگری را ندارند به همین دلیل قبل از انتخواب این روش برای تولید قطعات حتما به خواص خود آهن و یا آلیاژ دقت کنید.

استفاده از روش فروج سرد در آهنگری قطعات

در استفاده از این روش حتما باید ماده ی خامی که مورد استفاده قرار می گیرد قابلیت چکش خواری داشته باشد. از ویژگی های قطعاتی که توسط این روش بوجود می آیند می توان به دارا بودن سطح پایانی خوب و ابعاد دقیق قطعات صنعتی اشاره کرد. ولی برای انجام برخی کارها روش فروج سرد انرژی بسیار بیشتری نسبت به فروج گرم در آهنگری و پتک کری نیاز دارد

استفاده از روش فروج گرم در پتک کاری قطعات

استفاده از این روش در آهنگری قطعات نیاز به نیروی کمتری نسبت با روش های دیگر دارد ولی قطعاتی که به کمک این روش ایجاد می شوند سطح پایانی و دقت ابعاد خوبی نیستند. در بیشتر موارد قطعات تولید شده توسط این روش قبل از تبدیل شدن به قطعات پایانی که در صنایع مورد استفاده قرار می گیرند نیاز به کار بسیار زیادی دارند تا از سطح صاف و ابعادی دقیق و درست برخوردار شوند.

 

پیشنهاد می کنیم مقاله های مربوط ساخت قطعه و CNC و همچنین مقاله مربوطه به فرزکاری را مطالعه کنید و در فرایند های تولید ابزارهای صنعتی  از نوکات این مقالات استفاده کنید.

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *