ردکردن این
  • خانه
  • مقاله
  • کاربرد اسپارک ( ماشین تخلیه الکتریکی ) در صنعت تراشکاری چیست؟

کاربرد اسپارک ( ماشین تخلیه الکتریکی ) در صنعت تراشکاری چیست؟

در ابن مقاله قصد داریم تا برای شما از کاربرد روش اسپارک و یا ماشین تخلیه الکتریکی در صنعت ساخت قطعات فلزی و تراشکاری آنها توضیحاتی را بدهیم.

اسپارک چیست و چه کاربردی دارد؟

اسپارک نوعی روش نوین برای تراشکاری بر روی قطعات صنعتی می باشد در این روش که به نام تخلیه ی الکتریکی نیز از آن یاد می شود قطعات و ابزار در فاصله از یکدیگر قرار می گیرند سپس با ملتحب کردن گاز میان این قطعات به وسیله ی جریان الکتریکی جرقه هایی را ایجاد می کنیم که به وسیله ی همین جرقه ها عمل تراشکاری انجام می شود.

ماشین کاری تخلیه الکتریکی بر گرفته از کلمه انگلیسی Electrical discharge machining می اشد که مخفف آن EDM می باشد. در واقع این روش فرایند براده براداری از سطح فلزات و آلیاژهای مختلف می باشد. اساس کار این روش تولید جرقه به کمک یک ژنراتور است که در سعی می شود این جرقه با ولتاژ پایین ولی آمپر بالا باشد تا بتواند سطح مورد نظر را تراشیده و شکلی که ما مدنظرمان است را از داخل کار بیرون آورد. در استفاده از این دستگاه فرایند کار برای براده برداری به کمک ایجاد جرقه های متناوب و کنترل شده بر روی سطح فلز و نمونه کار می باشد که این جرقه از بین اکترود که یک سیم می باشد و قطه ی کار زده می شود . نکته ای که در انجام استفاده از چنین روشی باید به آن توجه کرد این است که هیچ تمام مستقیمی بین نمونه کار و الکترود ایجاد نمی شود.

 

دلیل بوجود آمدن این روش این بود که برخی از فلزات مقاومت بالایی در برابر گرما از خود بروز می دادند که همین موضوع باعث شد تا مهندسان بیاز به روش خاصی از ماشین کاری بر روی فلزات را احساس کنند. یکی از روش هایی که دانشمندان و مهندسان برای تراشکاری برروی چنین فلزاتی پیدا کردند عمل ماشین کاری تخلیه الکتریکی به روش اسپارک می باشد.

در این مقاله قصد داریم تا برای شما مزایا و معایب این روش و همچنین از انواع آن سخن بگوییم.

اسپارک چیست؟

ماشین کاری تخلیه الکتریکی (Electrical Discharge Machining) یا EDM که از آن تحت عنوان ماشین‌کاری با دستگاه اسپارک نیز یاد می‌کنند. از جدیدترین روشها برای قالب سازی صنعتی می باشد.

اسپارک ( ماشین تخلیه الکتریکی )
اسپارک ( ماشین تخلیه الکتریکی )

در این روش می توان از فولاد و همچنین سایر فلزات به روش تخلیه ی اکترونیکی برداده برداری یا به عبارت دیگر برش انجام داد. اساس کار این روش به این گونه است که با ایجاد جرقه بین دو اتصال الکتریکی مقداری از موادی که برروی هر کدام از اتصالات قرار دارد جدا شده و به این شکل عمل تراشکاری و یا جتی برش صورت می گیرد.

 

 

به خاطر چنین فرایندی که جرقه های الکتریکی باعث بوجود آمدن آن می شود تلاش های بسیاری در جهت مهار این انرژی و استفاده درست در راستای رسیدن به اهداف مفید مانند تراشکاری فلزات صورت گرفت. در همین راستا به منظور مهندسین متوجه شدند که برای استغاده از جرقه های الکنریکی بر روی فلزات و انجام برش نیاز به جرقه های کوتاه مدت و البته با فرکانس بالا دارند.

آنها به این نکته پی بردند که اگر تخلیه الکتریکی را در یک دی الکتریک انجام دهند انجام دهند می توانند نیروی الکتریکی بوجود آمده را در یک محدوده ی بسیار کوچک متمرکز کرد. با زدن جرقه از یک سو و پیشروی ابزار به سمت قطعه کار از سوی دیگر در گذشت زمان شکل ابزار در قطعه کار براده‌برداری می‌شود.

نکته: هر جرقه ی بوجود آمده در این روش درجه حرارتی بین ۸۰۰۰ تا ۱۲۰۰۰ درجه سانتیگراد ایجاد می کند.

به خاطر درجه حرارت بالایی که بوجود می آید عمل لایه برداری از روی فلزات صورت می گیرد.

اندازه چاله ی بوجود آمده بر روی قطعه کار و یا با عبارت دیگر لایه برداری ک می خواهیم انجام دهیم به میزان انرژی جرقه بر می گرد که آن هم به نوبه خود به ولتاژ وارد شده به الکترودها باز می گردد. این را باید بدانید که عمل چاله ی بوجود آمده در این روش بین چند میکرون تا یک میلیمتر متغییر می باشد.

انواع دستگاه اسپارک

در این قسمت می خواهیم تا برای شما انواع ماشین کاری تخلیه الکتریکی را آموزش دهیم.

به طور کلی سه نوع ماشین‌ تخلیه الکتریکی وجود دارد:

۱٫ ماشین های تخلیه الکتریکی وایرکات (Wire Cutting EDM):

یکی از روش های مرسوم در برش و تراشکاری قطعات صنعتی می باشد. ویژگی این روش این می باشد که از سیم های بسیار نازک برای برش قطعات صنعتی استفاده می شود. این روش از نظر مالی بسیار کم هزینه و مقرون به صرفه می باشد. به دلیل دقت بالایی که در این روش وجود دارد این روش نصبت به سایر روش ها مرسوم تر بوده و در این روش از سیم به عنوان الکترود استفاده می شود.

در این روش هیچ تماس و نیرویی فشاریی به خاطر ماهیت این روش به فلز وارد نمی شود و این روش یکی از بهتری رش ها برای قطعه فلز ایی می باشد که نیاید فشار خارجی به آنها وارد شود.

۲٫ ماشین های تخلیه الکتریکی مته‌ای (Sinker EDM):

این روش درواقع به عنوان روش سنتی در ماشین کاری الکتریکی ازش یاد می شود. در واقع برای ساخت اشکال پیچیده از این روش استفاده می شود. الکترود مورد استفاده در این روش از جنس گرافیت و یا مس می باشد .

۳٫ ماشین های تخلیه الکتریکی سوراخ‌کاری (Hole Drilling EDM):

در واقغ از این روش برای حفاری در قطعه مورد نظر استفاده می شود. از این روش زمانی استفاده می شود که ما نیاز داشته باشیم تا سوراخی کوچک ولی با عمق زیاد در قطعه خود ایجاد کنیم.. در این روش الکترود مورد استفاده لوله ای شکل بوده و مایع دی الکتریک از داخل این لوله ها به روی قطعه ریخته می شود.

 

مزایای این روش

-در این روش به سختی جنس فولاد قطعه های که برروی آن ماشین کاری انجام می دهد توجه نمی کنیم بلکه فقط نقطه ذوب فولاد و جنس قطعه برای ما اهمیت دارد به همین دلیل قطعاتی که قابلیت ماشین کاری کمی دارند را می توان در این روش به راحتی تراشید و یا برش داد.

– ویژگی مهم این روش این می باشد که می توانیم ابزاری با شکل و عمق نا متعارف را تولید کرد

به دلیل این که هیچ تماس مستقیمی بین الکترود و قطعه مورد نظر ایجاد نمی شود می توان دایره های نازک و اشکال ظریفی را ایجاد کرد

برای کسب اطلاعا بیشتر مقالات مربوط به ساخت قطعه، فرز کاری و دستگاه های سی ان سی را مطالعه کنید.

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *