ردکردن این

مزایا و معایب قالب تزریق پلاستیک

در این مقاله قصد بر آن داریم تا برای شما از مزایا و معایب قالب تزریق پلاستیک مطالبی را بازگو کنیم. امیدواریم که از این مطالب بتوانید در کارهای خود استفاده کنید

پیدایش قالب ریزی پلاستیک به اواخر قرن نودهم باز می گردد از آن زمان به بعد بعع دلیل پیشرفت علم این صنعت نیز پیشرفت بسیار زیادی کرده و به همراه پیشرفت فناوری ها به یکی از فرایند های اصلی ساخت قطعات و ابزارآلات تبدیل شده است. در واقع استفاده از این تکنولوژی مانند سایر تکنولوژی ها داری معایب و مزایایی می باشد . با گذشت زمان سیستم انجام چنین فرایندی به دو دسته اصلی قالب تزریق دونده داغ و دونده سرد تقسیم شده است. هر کدام از این روشها معایب و مزایای خاص خود را دارند که بسته به کاری که می خواهیم انجام دهیم و هزینه ای که پرداخت می کنیم ایده آل می باشند.

موضوع این پست درواقع برسی سیستم راهگاه سرد و راهگاه کرم می باشد تا به کمک آن بتوانیم بهترین و به صرفه ترین روش را برای تولید قطعات صنعتی خودمان بیابیم. به کمک اطلاعات این مقاله و درک درست چرای استفاده از هر کدام از سیستم ها صنعت گران توانایی این را بدست می آورند که استفاده از کدام فراین در ایجاد قطعات بهتر و با کیفیت تر به آنها کمک می کند آن هم با کمترین خطای ممکنه.

قالب راهگاه گرم و راهگاه سرد چیست؟

قالب راهگاه سرد | Cold Runner Molds

یکی از ویژگی های استفاده از راهکار سرد فرایند خنک کنندگی آن است که این سیستم را از سایر سیستم ها متمایز می کند. تعداد صفحات استفاده شده در این گونه قالب ها معمولا دو تا سه عدد می باشد و از قسمتی به نام نازل برای تزریق موارد مذاب و داخل قالب بهره برده اند و به این شکل راهگاه هایی را که منجر به حفرهای قالب می شود را پر می کنند. این راهگاه ها مواد مذاب را به داخل قالب منقل می کنند و در همین هنگاه راهگاه هایی که برای اجرای سرد تعبیه شده اند قالب را سرد می کنند..

قالب راهگاه گرم | Hot Runner Molds

در سیستم مورد استفاده در قالب راهگاه گرم از منیفولد برای گرم کردن قالب استفاده شده است و معمولا در این گونه قالب ها از دو صفحه برای ساخت قطعه استفاده می شود . وظیفه ی منیفولد در قالب راهگاه گرم تنظیم درجه حرارت بوده که به کمک گرماسنج در دونده قالب دمایی که در قالب بوجود آمده است را می توان ثابت نگه داشت. د راین گون قالب ها به کمک راهگاه گرم مواد به داخل قالب تزریق می شود که با پر شده حفره ها از مواد مذاب بخش هایی که نیاز می باشد تولید می شود.

در قالب راهگاه گرم ابتدا سیستم دندونه گرم در طول فرایند قالبگیری در یه صفحه جداگانه ثابت می ماند پس از اتمام فرایند قالب که حاوی قسمت های قالب ریزی شده می باشد را باز می کنند. قطعات محصول نهایی از یکدیگر جدا می شوند.

نکته ای که باید به آن دقت کنید این می باشد که محصول نهایی در چنین فرآیندی دارای راهگاه متصل به یکدیگر نمی باشند.

در دنیای امروزه به دلیل پیشرفت علم و دانش انواع مختلفی از سیستم راهگاه گرم به ساخته شده است است ولی بیشتر آنها را می توان در دو دسته اصلی قرار داد که عبارتند از:

  1. سیستم گرمایش داخلی: اگر نیاز دارید تا کنترل بیشتری برروی دما و جریانی که در داخل قالب ایجاد می شود داشته باشید استفاده از این مورد عالی می باشد.
  2. سیستم گرمایش خارجی: از این سیستم بیشتر برای تولید پلیمرها و مواد حساس استفاده می شود

مزایا قالب های راهگاه سرد | Cold Runner

از مزایای این گونه قالب ها می توان به قیمت آنها اشاره کرد که قالبهای راهگاه سرد دارای قیمت بسیار ارزانتری نسبت به سایر قالبها دارد همچنین سیستم استفاده شده در این قالبها ساده بوده و به همین دلیل استفاده از این گونه قالب ها راحت تر می باشد. از مزیت های دیگر این قالب ها می توان به هزینه ی پایین نگه داری آنها اشاره کرد و آن هم به دلیل نداشتن سیستم کنترل لمنت و … می باشد.

معایب قالب های راهگاه سرد | Cold Runner

یکی از اشکالات مهم سیستم راگاه سرد این می باشد که نگه داری این گونه قالب ها در طول زمان بسیار هزینه بر بوده و میزان ضایعات تولیدی این سیتم ها نسبت به سیستم راگاه گرم بسیار بیشار می باشد. میزان مواد پلاستیکی مورد استفاده در سیستم راگاه سرد در هر دوره استفاده نسبت به دوره قبل بسیار بیشتر می باشد و همین موضوع باعث افزایش هزینه یتولید قطعات در دفعات بعدی می شود. میزان زایعات تولیدی در این گونه سیسم ها بسیار زیاد می باشد درست است که می توان ضایعات را بازیافت کرد ولی هزینه بازیاف مواد بسیار زیاد می باشد.

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *